Laser Diskektomi

  • Ana Sayfa
  • Laser Diskektomi
  • Laser Diskektomi

Laser Diskektomi

Laser Diskektomi

LASER ışınları kullanılarak bel ve boyun fıtıklarını dekomprese etme girişimidir.

Laser iğnesi disk içerisinde yüksek ısılara ulaşana kadar beklenir. Bu işlem fıtıklaşmış diskin büzüşmesini, fıtığın küçülmesini ve fıtığın neden olduğu ağrıların geçmesini sağlar.

PLAZMA DİSKEKTOMİ (PDCT = Perkütan Disk Koagülasyon Terapisi)

Plazma enerjisi ile disk koagülasyonu ve dekompresyonu için bir terapötik kapalı cerrahi ameliyat tipidir. Bu da laser ışınlarında daha farklı dalga boylarında ve farklı sürelerde uygulanan benzer bir yöntemdir. PDCT güvenliği ve verimliliği maksimize edilmiş bir tedavi seçeneğidir. Ağrısız bel fıtığı tedavisi, omurlar arası bir diskin hem erken buharlaştırılması hem de koagülasyonu mümkündür. Annuloplasty imkanı sağlayarak, servikal ve lomber bölgelerdeki fıtıkların güvenli ve etkili bir şekilde tedavi etmek mümkündür.

Her iki işlem de ameliyathane koşullarında tamamen steril şartlarda hazırlanan hasta görüntüleme cihazlarıeşliğinde fıtığa neden olan disk dokusu içersine ince bir iğne ile girilerek yeri tam olarak belirlenir. İşlemin en önemli kısmıbudur. Sinir dokularına yakın olmamasıgerekir. Bu iğnenin içersinden LASER ışınlarını ve PLAZMA enerjisini disk içersine ulaştıran kabloların montajıtamamlanır ve işlem başlar, yaklaşık 2-5 dakikada tamamlanır. Ağrısız, acısız, ve neştersiz, narkozsuz olan bu uygulamalar etkin yöntemler olup fıtık dokusunun bir kısmıbuharlaştırılarak eritilmişolur. Küçülen disk sayesinde hastalar fıtıktan kurtulur.

Bu girişimden 1 saat sonra hastalarıevine gönderiyoruz. 2 gün yatak isitrahati ve özellikle ilk hafta ayakta fazla kalmamasıve ağır kaldırmamasıönerileri ile taburcu edilir.Belirli koşullarda oldukça etkin bir yöntem olup başarıoranı% 90 lar civarındadır.

Benzer İçerikler