Blog

Research Article 2

Therapeutic Effects of Oligonol, Acupuncture, and Quantum Light Therapy in Chronic Nonbacterial Prostatitis

Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine Volume 2015, Article ID 687196, 8 pages

Research Article 1

Analgesic Effects of Oligonol, Acupuncture and Quantum Light Therapy on Chronic Nonbacterial Prostatitis

Iran Red Crescent Med J. 2015 April; 17(4): e26006

Kanser tedavisinde ağrı ile yaşam kader değildir...

Kanser hastalarının yaşam beklentileri her geçen gün artıyor. Ancak ne yazık ki, kanser hastalarının yüzde 70-90’nı hayatlarının bir döneminde ağrıyla karşı karşıya kalıyor. Bu durum sadece günlük yaşamlarını değil, tedavilerinin de gidişatını olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Ağrı Kontrolü, Kanser Tedavisi’nde Başarıyı Yüzde 80 Artırıyor

İSTANBUL (AA) - Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi Algoloji Uzmanı Prof. Dr. İlhan Öztekin, "Yapılan literatür çalışmalarında, kanser tedavisi gören bir hastada ağrı kontrolünün sağlanmasının, kemoterapi ya da radyoterapi tedavisinin başarı oranını yüzde 80 artırdığı görülüyor" dedi

Fitoterapi Tedavisi : Gerçek Mi Yoksa Efsane Mi?

Son on yılda, bitki bazlı ilaçlar (Fitoterapötik ilaçlar)  hakkında Tıp uzmanlarının kullanımında bir artış oldu. Dünya Sağlık Örgütünün  Alma-Ata (1978) deklarasyonunda ,  gelişmekte olan ülkeler nüfusunun yaklaşık % 85 inin sağlık hizmetlerinde  bitki veya bitkisel ürünler kullanmakta olduğu belirtilmiştir.

Anksiyete (Stres) ve Akupunktur

Akupunktur tedavisi binlerce yıldır psikolojik gerginlikler ve anksiyete tedavisinde kullanılmıştır. Yapılan bir çok çalışmada akupunktur uygulamalarında beynimizde bulunan ve halk arasında mutluluk hormonu olarak tabir edilen Seratonin adlı nörotransmitter ve diğer nörotransmitterleri (beyin hücreleri arasında iletiyi sağlayan hormonlar olarak ifade edilebilen iletici maddeleri) arttırdığı saptanmıştır.

Nöropatik Ağrıların Nedenleri

Nöropatik ağrı santral veya periferik sinir hasarı sonrası karşımıza çıkar. Yanma, karıncalanma, vurucu, iğnelenme, saplanıcı, şok tabirleri ile ifade edilir. Muayenede allodini, hiperaljezi görülebilir. 

Kuantum Tıbbın Pratikte Uygulanışı

Kuantum tıbbı olarak Manyetik-infrared-laser tedavisi (MIL-Therapy) yüzyılımızın 80’li yıllarında uygulanmaya başlanmıştır. Bu tedavinin esası, bir canlının (insan, hayvan, bitki) biyolojik yapıları üzerine infrared laser ışığı, geniş bant şeklinde infrared ışıma ile vurular, kırmızı ışık vuruları ve devamlı manyetik saha uygulamalarının kuvvetlendirilmiş etkisi ile bunların birleştirilmesidir.

Yamamoto Yeni Skalp Akupunkturu (YNSA)

YNSA tamamen yeni bir konsept olup, 1973 yılında yayınlanmıştır. Dolayısıyla, Çin skalp akupunkturu ile karıştırılmaması için ’YENİ’ kelimesi eklenmiştir. YNSA’nın lokalizasyonu

Kapanmayan Yaralara Lazer Uygulaması

Brezilya’da yayınlanan bir tıp dergisinde yaralar üzerine düşük enerjili lazer tedavisi etkili ve emniyetli olduğu yapılan çalışmada gösterilmiştir.

Elektro Akupunktur Uygulaması

Elektroakupunktur özellikle ağrı tedavisinde akupunkturun etkisini kuvvetlendirmek için kullanılan bir yöntemdir.Bu konuda kullanılan cihazlar günümüzde Amerikan FDA’ sı tarafından onaylanmış güvenilir cihazlar olmalıdır.

Çocuk İsteyenlere Akupunktur Müjdesi

Prof. Dr. İlhan ÖZTEKİN, tüp bebek tedavisinde akupunktur yöntemiyle daha sağlıklı tedavinin yapıldığını söyledi.

Kronik Baş Ağrılarınızın Sebebi Bebekliğinize Dayanıyor Olabilir

Baş ağrısı gündelik yaşamı etkileyen, kişileri en çok sıkıntıya düşüren sağlık problemlerinin başında geliyor. Bebekken yapılan yanlış bir hareket, ileri ki yaşlarda kronik baş ağrısı olarak kendini gösteriyor.

Yeni Doğan Bebeklerde Akapunktur

İsveçli doktorlar yeni doğan bebeklerde karın ağrısını akupunktur yöntemi ile tedavi edecekler.

Alternatif Tıp, Hastanelere Girer mi?

Sağlık Bakanlığı, akupunktur, kupa tedavisi (hacamat), hipnoz, hirudoterapi, refleksoloji, ozonla tedavi gibi "Geleneksel Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Uygulamaları" konusunda mevzuat hazırladı.

Fitness Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Şimdi ’fit’ olmak moda! Oysa birçok kişi belki bu kelimenin ’gerçek’ anlamını dahi bilmiyor ve bilinçsiz bir şekilde, kulaktan dolma bilgilerle fit olmak için boşa kürek çekiyor.

Kozmetik Dolgu Uygulamaları

Uygulama çok ince uçlu bir iğne ile cildin dermis tabakasına yapılmaktadır. Sonuç hemen alınır. Acıyı önlemek için özel bir şey yapılması genelde gerekmez, ama gerekirse uygulamadan evvel anestezi sağlayacak bir krem uygulanabilir.

Mezoterapi AKUSTIC MEZOTERAPİ

1950 ’de Fransa ’da Mr. M. Pistor tarafından keşfedilen mezoterapi alışılmış uygulamaların aksine, yalnızca deri içine uygun ilaçların enjekte edilme yöntemidir.